Pe acest forum se gasesc tutoriale utile,programe,sectiuni intersante si multe alte lucruri captivante.

Recomandam browserele:

Te rugam sa te INREGISTREZI/CONECTEZI !

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  GrupuriGrupuri  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
~~~ Un cont nu strica ! ~~~
~~~ Respecta regulile ! ~~~

Vizualizarea forumului mai buna cu Safari

•Când deschideţi un topic alegeţi un titlu cât mai explicit,dacă titlul nu este relevant,nu vi se va răspunde.
•Evitaţi limbajul care nu corespunde cu DEX-ul gen "gj,gg,bv,ms,cf,cmf" etc.
•Vă rugăm să vă treceţi forumul în profil(dacă deţineţi),pentru a vă ajuta cu problemele dvs.
•Explicaţi problema dvs. cât mai bine pentru a primi un răspuns cât mai concret şi corect.
Distribuiţi | 

Nea Costică şi cristalul fermecat! Îl atingi şi îţi îndeplineşte dorinţele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
SandyeR.xD
Member

Member
Mesaje Mesaje : 173
Varsta Varsta : 20
Localizare Localizare : În Brăila.

Vezi profilul utilizatorului

Descriere
MesajSubiect: Nea Costică şi cristalul fermecat! Îl atingi şi îţi îndeplineşte dorinţele   Lun Iul 18, 2011 11:55 pm

Credeţi în magie?! Probabil că nu. Iată însă pe cineva care o face. Constantin Gruiescu, un bătrânel simpatic în vârstă de 85 de ani din Caraş-Severin, şi-a dedicat întreaga viaţa mineritului, însă obiectul lui cel mai de preţ este un cristal despre care se spune că îndeplineşte orice .
Nea Costică a strâns bucăţele de rocă şi de piatră - cam câtezile a avut. Iar locuinţa lui din localitatea Ocna de Fier s-a transformat în „Casa Binelui”. „Eram un copilaş când tatăl meu mi-a dat o piatră adusă din mină. Am fost foarte impresionat şi de atunci am început să le strâng. Am început să studiez mineralogia şi m-am dedicat studierii fiecărei flori de mină în parte”, spune bătrânul, în Adevărul.

Piesa de rezistenţă a colecţiei sale, cristalul făcător de minuni, emană energie pozitivă pe o distanţă de şapte metri în jurul său. Nea Costică spune că, dacă îţi apropii mâinile la câţiva centimetri de el, simţi o răcoare, după care nişte înţepături în palme.
Ba, mai mult, dacă îţi pui o dorinţă, vei constata cu uimire că se îndeplineşte. „Înotătoarea Luminiţa Dobrescu venea mereu la mine înainte de competiţii pentru a se încărca cu energie pozitivă. Toţi copiii care au venit la mine în vizită îmi spuneau că vor să se facă miniştri, deputaţi şi oameni importanţi pentru a-mi da o mână de ajutor. Eu aştept să se facă miniştri ca să-şi aducă aminte şi de mine”, a mai spus colecţionarul.

Ei bine, credeţi sau nu în magie?! Probabil că răspunsul este în continuare acelaşi, „nu”. Cu toate acestea, pe vreme de criză, ar fi poate indicat ca unii dintre noi să înceapă să o facă...

Aceasta este Casa Binelui a lui Nea Costache:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Top scris de mine cu diacritice .
Sus In jos
A13xXx
Mr.Propedia

Mr.Propedia
Mesaje Mesaje : 608
Varsta Varsta : 20
Localizare Localizare : Bucuresti

Descriere
MesajSubiect: Re: Nea Costică şi cristalul fermecat! Îl atingi şi îţi îndeplineşte dorinţele   Mar Iul 19, 2011 12:14 am

Super tare,chiar nu ştiam şi poate chiar o fi adevărat !

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] | [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] | [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] | [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spoiler:

Sus In jos
Angel.
Dark'KiLLeR

Dark'KiLLeR
Mesaje Mesaje : 262
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Braila

Descriere
MesajSubiect: Re: Nea Costică şi cristalul fermecat! Îl atingi şi îţi îndeplineşte dorinţele   Joi Aug 04, 2011 4:13 am

Daca e adevarat acest lucru , atunci sa fie pastrat cu mare grija si sa nu ajunga in mana celor rai care , provoaca nenorocirii 24/7 ...
Sus In jos
Continut sponsorizat

Descriere
MesajSubiect: Re: Nea Costică şi cristalul fermecat! Îl atingi şi îţi îndeplineşte dorinţele   

Sus In jos

Nea Costică şi cristalul fermecat! Îl atingi şi îţi îndeplineşte dorinţele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Spectaculoasa Romanie
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: News-

Coded by Emanuel.
Design by The Unique

Vizualizarea forumului mai buna cu Safari

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Statistici | Contact | Semnaleaza un abuz
Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog gratuit